www.severodonetsk.osp-ua.info

Візитівка міста

Перлиною Донбасу називають місто Сєвєродонецк, що компактно розташувалося на лівому узбережжі річки Сіверський Донець. Сєвєродончани вважають своє місто особливим. Воно сонячне, затишне, комфортне для життя. Влітку тут багато зелені, квітів, і навіть важко повірити, що понад сім десятиліть тому тут, на лівому березі Сіверського Дінця, не було нічого, окрім пісків та перекоти-поля. Тепер же стоїть сучасне білосніжне місто, яке розвивається, наближаючись до європейських стандартів.

За одною з легенд, князь Ігор, якого ми знаємо зі "Слова про полк Ігореві", тікав з половецького полону кружним шляхом, по нашому Сіверському Дінцю, і річка сприяла йому, дала сили. Можливо, Сіверський Донець і має якусь особисту позитивну ауру, але більш всього своїм народженням Сєвєродонецьк зобов'язаний, звичайно ж, людям.

Народження Сєвєродонецька пов'язано з будівництвом у тридцяті роки азотно-тукового комбінату (зараз це - об'єднання "Азот"). Урядом було прийнято рішення побудувати найбільший у державі азотно-туковий комбінат. На будівельний майданчик їхали з усіх куточків країни фахівці, випускники інститутів, технікумів, молоді робочі . Спочатку селище мало всього два бараки, а вже в 1938 році в ньому налічувалося близько 30 двоповерхових бараків і 3 тисячі мешканців. У 1958 році Сєвєродонецьку надано статус міста, на той час в ньому мешкало 33 тисячі чоловік.

Зараз - це один з найкрупніших промислових, наукових, культурних центрів Донбасу, місто хіміків, створювачів електронно-обчислювальної техніки для атомних станцій, будівельників, художників, поетів, спортсменів. В місті добре розвита інфраструктура науково-дослідних інститутів і проектно-консрукторських бюро, діють шість вищих навчальних закладів, музичні та художні заклади, державний драматичний театр, виставкова зала, Льодовий палац спорту, стадіони, басейни для плавання. Щорічно в Сєвєродонецьку проходить Всеукраїнський фестиваль дитячої поезії.

В Сєвєродонецьку багато скверів, є парк, улюбленим містом відпочинку стали два рукотворних озера, розташованих в межах міста, а поряд з ним багато природних озер, де побудовані туристичні бази сєвєродонецьких підприємств.

За своїм економічним та соціальним розвитком сьогодні Сєвєродонецьк - один з найбільш економічно розвинутих міст не тільки Луганської області, але й країни. За чисельністю населення Сєвєродонецьк входить у десятку найбільших міст області. У ньому проживає близько 130 тис. чоловік. Місто - інтернаціональне. Міська мерія піклується про дотримання прав і свобод усіх національностей, сприяє підтримці високоінтелектуального потенціалу міста, приділяючи особливу увагу розвитку культури, а також спорту і підприємництва.

Сєвєродонецьк постійно зростає й розвивається. Це - одне з небагатьох в Україні міст, де люди дотепер мають можливість одержувати безкоштовне житло. В місті активно діє Програма молодіжного кредитування будівництва житла. Останнім часом поширене і індивідуальне будівництво приватних будинків-котеджів, що надають місту цивілізований європейський вигляд.

Сєвєродонецьк має унікальне медичне устаткування, грамотних медичних працівників, широкий спектр лікувально-діагностичних профілакторіїв, що працюють за принципом здравниць.

Тут, на пожертвування городян і меценатів, побудований і функціонує один із найчарівніших у країні храмів: Свято- Христо-Різдвяний храм. З усіх боків на в'їзді в місто його прикрашають зведені каплиці - Сєвєродонецьк, як кажуть жителі, тепер охороняє Бог.

Оточений хвойними лісами, озерами з неповторним ландшафтом лісо-степової зони, Сєвєродонецьк становить інтерес для відмінного і недорого відпочинку.

Незалежність України відкрила нові грані і можливості Сєвєродонецька, як міста, щодо вільної торгової зони. Місто високопрофесійних хіміків, будівельників, науковців і розроблювачів становить інтерес для вітчизняних і закордонних підприємців, що працюють у всіляких галузях.

Велична панорама міста відмінно проглядається з високого правого берега Сіверського Донця, на якому просторо розкинулося місто шахтарів і нафтохіміків - Лисичанськ, оспіваний у свій час видатним українським поетом Володимиром Сосюрою. Швидкісна траса через ріку Борову поєднує Сєвєродонецк з іще одним містом - містом хіміків і картонажників - Рубіжним.

До обласного центру Луганська - 110 км.

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua